1 Nisan 2014 H1B Son Dakika Dosyalamaları

2014 mali yılındaki tüm H1B başvuruları 2014 Mart sonuna doğru hazır olmalıdır. Ancak Çalışma Bakanlığı’nın yapması gereken ve 7 ila 14 gün süreceği bir dosyalama süreci mevcuttur. H-1B dosyalamasının son teslim tarihi 1 Nisan 2014’tür, ancak başvuranların çoğu LCA (İş Sertifika Başvurusu) olarak adlandırılan Çalışma Bakanlığı’nın sürece ekleyeceği 14 günlük sürecin ilk bölümünü eklememe hatası yapmaktadırlar.

Çalışma Bakanlığı yedi gün içerisinde cevap vermek durumundadır, ancak her yılın Mart ayında çok fazla başvuru aldıkları için geri dönüş süreci genellikle uzar. Bu yüzden çoğu başvuranlar Mart’ın ortasına doğru H-1B başvurusu için gereken evrakların hepsini hazır etmeye çalışmak hatasını yaparlar, ancak Çalışma Bakanlığı’nın geri dönüş süresi bu yoğunluk döneminde genellikle uzun sürer ve gecikmeye sebep olur. Bu vahim sonuçlar doğurabilir, çünkü Çalışma Bakanlığı tarafından düzenlenmiş geçerli bir LCA olmadan H-1B düzgünce doldurulamaz.

H-1B başvuruları artıyor ve çoğu insan kaç tane H-1B başvurusunun reddedileceği konusunda kaygılı. Dolayısıyla H-1B’ye başvuracakları maaşlarının ve bordrolarının ve şirket vergi No’larını LCA başvurusunu düzgün şekilde yapabilmek için H-1B’nin dosyalanmasından bir ay önce hazır etmeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Eğer dokümanlar önceden hazırlandıysa, H-1B başvuranı US CIS tarafından kabul edilme ve 2014’ün H-1B dosyasına dahil edilme şansı yakalayacaktır (H-1B’ye seçilmek her yıl kabul edilen 85,000 H-1B adayının arasında olmak demektir).

H-1B dosyasına her yıl 85,000 aday kabul edilmektedir, LCA Çalışma Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir, H-1B düzenleme son tarihi, 2014 H-1B dosyalama, New York iş göçmenlik avukatı