Hangi suçlar bir kişiyi Senato Yeni Göçmenlik Yasası’ndan faydalanamaz kılıyor ?

 

Her tür suç veya üç kabahat yabancı bir kişiyi muhtemel Yeni Göçmenlik Yasası’ndan faydalanamaz kılmaktadır. Bazı eyaletler küçük trafik suçlarını kabahat olarak saymaktadır, ancak Yeni Senato Yasası bu suçları Yeni Göçmenlik Yasası’na seçilim konusunda kabahat olarak değerlendirmeyecektir.

 

Buna ek olarak üç kabahat, kişiyi yeni göçmenlik yasasından faydalanamaz kılmak için üç farklı tarihte işlenmiş olmalıdır. Son olarak insani ya da ailevi sebepler için işlenen üç veya daha fazla kabahat için bir İnsani Muafiyet mevcuttur. Açıkça görülmektedir ki eğer bu tasarı yasalaşırsa, muafiyetin nasıl uygulanacağı konusunda gelecekte daha fazla bilgi olacaktır. Yasanın özü aşağıdaki gibidir:

 

§245B(b)(3)(A)(i): Kriminal Çizgiler. Her türlü suç (eyalet veya yerel statüye dayanan veya göçmenlik suçları haricinde): Suçun farklı tarihlerde meydana geldiği ve INA §101(a)(43) altında ağırlaştırılmış suç; Üç ya da daha fazla kabahat (ufak trafik cezaları veya eyalet/ yerel statüye dayanan veya göçmenlik suçları haricinde). Aile birliğini sağlamak veya –aksi belirtilmedikçe- toplum huzuru için işlenmiş insani amaçlı suçlara muafiyet verilebilir. 245B(b)(3)(B): Muafiyet. Aile birliğini sağlamak veya –aksi belirtilmedikçe- toplum huzuru için işlenmiş insani amaçlı, yasadan faydalanmaya engel olacak üç veya daha fazla kabahata suçlara muafiyet sağlar.

 

Sizleri muhtemel yeni göçmenlik yasasının detayları hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yeni göçmenlik yasası hakkında son haberlerden sizi haberdar edebilmemiz için bize info@lawapj.com adresine mail atarak ulaşabilir, www.lawapj.com adresimizi ziyaret edebilir ya da 212 693 3355 telefon numarasından ofisimize ulaşıp telefon üzerinden ya da yüzyüze ücretsiz danışma hizmeti alabilirsiniz. Sorularınızı info@lawapj.com adresine gönderebilirsiniz.