Senatonun Göçmenlik Yasasında Ne Var ?

Senatonun Göçmenlik Yasasında Ne Var ?

“Gang of Eight” diye bilinen çift taraflı senatör grubu, “Sınır Güvenliği, Ekonomik Fırsat ve Göç Modernizasyon Yasası” S.733’ü sundu.

Güncel Senato Yasası (19 Nisan 2013) 31 Aralık 2011’den önce Birleşik Devletler’e girmiş olan hemen herkese bir Yeşil Kart verilmesini sağlıyor. Bu duruma Kayıtlı Geçici Göçmen (RPI) deniliyor. Bu duruma sahip kişiler çalışma seyahat, ve sonrasında da daimi ikamet ve vatandaşlık izni alabiliyor.

Çıkacak olan muhtemel yasa Göçmenlik Mahkemesi tarafından sınırdışı edilmesi kararlaştırılan, Göçmenlik Mahkemesi’ne gelmeyen ve Gönüllü Ayrılmayı kabul edip Birleşik Devletler’den çıkmayan insanların hemen herkesi kapsıyor.

Firmamız muhtemel yeni yasa hakkında birkaç günde bir blog yazıları yazmaya devam edecektir. Unutmayınız ki nihai yasa, Temsilciler Meclisi’nin bir yasa geçirmek zorunda olması ve yasanın komisyona gitme gerekliliği sebebiyle değişecektir. Sonrasında yasa hem Senatodan geçmek hem de Devlet Başkanı tarafından imzalanmak zorundadır. Bunlar gerçekleşip yasa çıkana kadar söylenenler sadece spekülasyondan ibarettir.

Yeni göçmenlik yasası hakkında son haberlerden sizi haberdar edebilmemiz için bize info@lawapj.com adresine mail atarak ulaşabilir, www.lawapj.com adresimizi ziyaret edebilir ya da 212 693 3355 telefon numarasından ofisimize ulaşıp telefon üzerinden ya da yüzyüze ücretsiz danışma hizmeti alabilirsiniz. Sorularınızı info@lawapj.com adresine gönderebilirsiniz.

Andrew Johnson, Avukat

Andrew P. Johnson’un Avukatlık Bürosu

65 Broadway, 21. Kat

New York, NY 10006

www.lawapj.com
Tel: (212) 693-3355
Fax: (212) 430-6797