Yeni Göçmenlik Yasası Temsilciler Meclisi’nden Geçecek Mi ?

İlk olarak Temsilciler Meclisi kendi Göçmenlik Tasarılarını oylayacaklar. Ayrıca Temsilciler Meclisi’nden geçirilecek birden fazla Göçmenlik Yasası olabilir.

Meclis, göçmenlik yasa tasarısını birden fazla parçaya bölebilir. Cumhuriyetçi çoğunluk sadece sınır meselelerine değinen tek bir Güvenlik Yasası ile başlayabilir. Sonrasında sadece yasal göçmenlik (birden çok ABD’ye giriş vizesi) ile ilgili bir yasa, ve nihayetinde sadece ABD içindeki yasadışı yabancılarla ilgili ayrı bir tasarı çıkarabilir.

Bütün bu tasarılar geçtikten sonra Temsilciler Meclisi ve Senato Komitesine gitmeleri gerekecek ve onlar bir Uzlaşma Yasa Tasarısı hazırlayacak, ve bu tasarı da hem Temsilciler Meclisi’nden hem de Senato’dan, Başkan tarafından imzalanmış şekilde geçmesi gerekecek. Unutulmamalıdır ki bu yalnızca spekülasyondur ve Cumhuriyetçi çoğunluk tek bir göçmenlik yasası oylamayı tercih edebilir. Durum fazlasıyla değişken bir halde. Meclis bir Göçmenlik Yasası geçirecek; buradaki soru Senatonun veya Meclisin bir Uzlaşma Yasası üzerinde anlaşıp anlaşamayacağıdır. Sürecin her seviyesi hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

info@lawapj.com adresinden bize mail atın ve sizi “Yeni Yasa Bilgilendirme” mail listesine alalım.

 

http://nycimmigrationlawyer.lawapj.com/is-the-new-immigration-bill-going-to-pass-the-house-of-representatives/